ŠKOLA U PRIRODI

Četvrti razredi OŠ Vladimira Nazora i Češke osnovne škole od 20.5. do 24.5.2019. bili su u školi u prirodi.

Smješteni smo u hotelu Adria u Biogradu na Moru.

Prvi dan obišli smo Zadar, vidjeli Crkvu sv. Donata, Pozdrav Suncu i poslušali morske orgulje. U Ninu smo posjetili Crkvu sv. Križa, najmanju katedralu na svijetu i vidjeli solanu.

Sljedeći dan išli smo na otok Krapanj,  gdje smo u Muzeju spužvarstva naučili kako se vade spužve. U staroj uljari vidjeli smo  sprave za prešanje ulja i upoznali način dobivanja maslinovog ulja.

Treći dan, srijeda, bio je rezerviran za posjet NP Krka. Vidjeli smo najljepši slap - Skradinski buk i drugu hidroelektranu na svijetu (prva je bila na Nijagari).

Četvrti dan posjetili smo Sokolarski centar, gdje smo naučili puno o sovama i sokolima,  i grad Šibenik. Razgledali  smo prelijepu Katedralu sv. Jakova koja je izgrađena samo od kamena.

U petak smo se pripremali za put i imali sportske igre. Na putu smo stali u Memorijalnom centru Nikole Tesle u njegovom rodnom selu, Smiljanu.

Svaki dan smo imali plivanje, šetali do centra Biograda ili plažom u blizini hotela. Navečer smo imali zabavne večeri: pidžama party, lude frizure, karaoke i talent show.

Škola u prirodi nam se jako svidjela, sve je bilo zanimljivo - druženje s prijateljima, izleti.

„Voljela bih da mogu opet ići.“   Nevia Hrabrić

„Najljepši mi je bio Muzej spužvarstva. Jedino što su mi nedostajali roditelji.“    Sven Veltruski

« Svibanj 2024 »