– Što je pravo bogatstvo –

U našoj maloj vjeronaučnoj skupini "Anđeoske zvijezde i zvjezdice", koja okuplja zainteresirane učenike od 1. do 5. razreda u Frankopanskoj, željeli smo učiniti nešto po novim, HNOS-ovim metodama. Zanimalo nas je što je to projektna metoda i kako se po njoj radi. Shvatili smo da ćemo o toj metodi najviše saznati ako pokušamo ostvariti jedan projekt.

Prvo smo se trebali odlučiti za temu koju ćemo istraživati. Imali smo puno ideja koje vam sada nećemo otkrivati – čuvamo ih za neki drugi projekt. Konačan izbor je pao na "Misije i misionare". Sami smo sebi postavljali pitanja o kojima smo se željeli saznati više. Evo nekih od njih:

Kako su nastale misije? Tko su bili prvi misionari? Tko i kako može postati misionar? Gdje i kako misionari žive? Kako žive ljudi u misijskim zemljama? Što ćemo mi učiniti za misije i misionare?

Naučili smo da na svijetu postoji mnogo ljudi kojima je potrebna pomoć. Mnogim ljudima nedostaju hrana, voda, krov nad glavom, lijekovi ... Uz materijalna dobra, mnogima nedostaju sloboda, školovanje, duhovna hrana, briga i pažnja ... Misionari nastoje tim najbjednijima ublažiti patnje donoseći im Kristovu radosnu vijest o Božjoj ljubavi za svakog čovjeka. Misionari svoju ljubav prema Bogu pokazuju ljubeći ljude i čineći im dobro u svakoj njihovoj nevolji.

Istraživali smo puna tri mjeseca i saznali smo puno toga. Rezultate našeg rada predstavili na programu 10. svibnja o. g. U osmišljavanju i provedbi pomogli su nam i drugi nastavnici i učenici, a također i majstori. Postavili smo mnoge plakate, izveli kratki program, proveli i kviz za publiku. Prikupljali smo i sredstva za pomoć misijama, u novcu, telefonskim karticama i poštanskim markicama.

Vrhunac cjelokupnog rada je bilo gostovanje pravih misionarki iz Benina. S. Dorotea Dundžer, Hrvatica i s. Genevieve, Beninka, oduševile su nas svojim dolaskom. Kroz njihovo svjedočenje o radu i životu u misijama, osobito smo potaknuti da činimo još više dobroga.

Želimo vam da svaki dan učinite barem jedno dobro djelo.

To vam žele članovi vjeronaučne skupine Petra K., David, Ivana, Lorena, Josipa, Maja, Petra, Ana, Matea, Magdalena sa svojom voditeljicom Suzanom Lipovac.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 319157